Главная » 2009 » Февраль » 21 » «Азовмаш» підтверджує свій клас
«Азовмаш» підтверджує свій клас
17:21

Поруч із поєдинком «Хіміка» та «Києва» в Южному не менша увага вболівальників і фахівців була прикута до гри в Маріуполі, де зустрічалися місцевий «Азовмаш» і донецькі «тигри». На жаль, поєдинок, окрім його першої половини, не підтвердив статус протистояння головних претендентів на «золото» цьогорічної української першості. Якщо не брати до уваги другу чверть, виграну донеччанами 18:6, «Азовмаш» цілком закономірно, хоча й не без труднощів, переміг БК «Донецьк» із рахунком 69:60.

Вже в дебюті поєдинку маріупольці підтвердили своє звання фаворита чемпіонських перегонів, вигравши першу чверть. Майже до середини десятихвилинки на майданчику точилася рівна боротьба, аж поки серія із чотирьох 3-х очкових у виконанні Сергія Ліщука, який загалом приніс команді 10 балів у цей ігровий проміжок, Олександра Скутельника, Сімонаса Сєрапінаса та Річарда Гуіна, котрого команді так не вистачало в попередніх поєдинках, не забезпечила господарям 14 очок відриву від суперника. Донеччани зусиллями Деметріуса Александера та Андреса Родрігеза розрив дещо скоротили, але ще один дальній постріл у виконанні Кхаліда Ель-Аміна дозволив «Азовмашу» розпочати наступну чверть із 13-ти очковою перевагою. Зусиль одинокого Деметріуса Александера, на рахунку якого 11 із 14-ти командних очок «Донецька», виявилося замало, щоб зупинити стартовий натиск господарів, а, особливо, неймовірну реалізацію 3-х очкових кидків – 6 влучань із 7-ми спроб.

В дебюті другої чверті команди кілька хвилин не могли змінити цифри на табло, обмінявшись серією нереалізованих пострілів здалеку, коли нарешті форвард «Донецька» Пі Джей Таккер розпочав неймовірний ривок своєї команди, в результаті якого за чотири хвилини до кінця «тигри» рахунок зрівняли – 27:27. Весь цей час господарі не могли влучити в кошик суперника, покладаючись, як і стартові десять хвилин на удари з дальньої дистанції, жоден з яких цілі не досягнув. Не допоміг підопічним Рімаса Гірскіса й тайм-аут в середині чверті. Натомість на майданчику панував «розігруючий» донеччан Андрес Родрігез, в активі котрого чотири результативні передачі, а також перехоплення і, як наслідок, 2 очки, що зробили рахунок на табло 31:27 на користь гостей. Не менш вдало зіграв Ігор Кривич, принісши команді у цей проміжок 7 очок. Коли до завершення першої половини залишалося трохи менше трьох хвилин, Річарду Гуіну нарешті вдалася результативна атака, а влучні постріли Ліщука та Ель-Аміна дозволили «Азовмашу» все ж таки зберегти лідерство.

Другу половину гри команди розпочали за мінімальної переваги господарів – 33:32. На маріупольців, напевно, подіяли настанови Рімаса Гірскіса, зроблені під час великої перерви, тому що вже на третій хвилині третьої чверті рахунок став 42:32. Деметріус і Кріс Оуенс його дещо скоротили, але господарі всі сили кинули на те, щоб утримувати суперника на безпечній відстані. На біду «Донецька» невиразну гру демонстрували форварди Оуенс і, особливо, Таккер. Тож всі надії «тигри» покладали на Александера та Жидрунаса Урбонаса, котрі не дозволяли супернику піти у значний відрив. Але, щоб ліквідувати розрив у рахунку, який коливався в межах 5-ти – 7-ми пунктів, їх зусиль було замало. Протягом останньої хвилини перевага «Азовмашу» зросла до 10-ти очок і такою ж залишилася – 55:45 перед заключною десятихвилинкою.

На початку четвертої чверті, коли перевага господарів сягнула 14-ти пунктів, подумалося, що «Донецьку» нічого «не світить», але Александер, Алєксіч і Дмитро Забірченко, вихід якого помітно оживив гру, дозволили своїй команді майже наздогнати маріупольців, зупинившись від них на відстані цілком досяжних 5-ти очок. Здавалося, сценарій другої десятихвилинки повторюється. Рімас Гірскіс змушений був просити тайм-аут, проте в наступні хвилини різниця в рахунку не змінилася – Лішук і Таккер обмінялися 2-х очковими. А Забірченко сів на лаву. Після того, як Александер здалеку відповів на 2 очки Ель-Аміна, різниця в рахунку становила всього 4 пункти. Однак заключна хвилина гри, яка стала випробуванням нервів Кхаліда Ель-Аміна, все розставила на свої місця. Перший номер маріупольців реалізував 6 із 6-ти штрафних і приніс, таким чином, своїй команді перемогу.

Найрезультативнішим гравцем у складі переможців став Сергій Ліщук, записавши на свій рахунок «дабл-дабл»: 20 очок і 10 підбирань, а також 3 перехоплення. В активі Кхаліда Ель-Аміна 19 очок, 4 передачі, по 2 перехоплення та підбирання. Що цікаво, крім них, жоден із баскетболістів «Азовмашу» не набрав більше 6-ти очок, але це не завадило команді перемогти.

Ще цікавіша ситуація в «Донецька», де Деметріус Александер, єдиний, до кого у складі «тигрів» не можна висунути жодних претензій, набрав 24 пункти, відзначився 5-ма підбираннями та 1-ю передачею, Ігор Кривич і Жидрунас Урбонас набрали всього по 7 балів, а Андрес Родрігез віддав 7 передач. У решти гравців показники значно скромніші.

Категория: Українська Суперліга | Просмотров: 605 | Добавил: probasket | Рейтинг: 0.0/0 |